KANDİL YAĞI VE SIVI MUMLAR

GÖRSEL DÖNÜŞÜMÜ

Kandil yağı; otellerde, restaurantlarda ve evlerinizde kandillerinizin, gaz lambalarınızın ve meşalelerin içinde aydınlatma amaçlı kullanılan bir üründür. Kullanıldığı kabın içerisinde tortu bırakmadığı için mum yerine birçok mekanda öncelikli olarak tercih edilir. Şeffaf kandillerde ambiyansa değer katması için sarı, kırmızı, mavi, yeşil ve tercih edildiğinde şeffaf olarak üretilmektedir. Hammaddesi sıvı parafin olup yanma noktası 102 c derecedir. Diğer yakıtlara göre yangına karşı daha emniyetli bir üründür. Ancak fitille veya fitil görevi görebilecek kandil yağını emebilen şeylerle tutuşturulabilir. Emici olmayan bir yüzeye döküldüğünde çakmak çaktığınızda yanmayacak bir üründür. Doğru kullanıldığında (fitil boyu doğru ayarlandığında) kokusuz, issiz bir yakıttır. Firmamızın imalatı olan bu kandil yağı benzerlerine göre çok daha temiz bir yakıt olduğu için ateş gösterileri yapan kişiler tarafından da ürünümüz tercih edilmektedir. Ayrıca soba, mangal ve şömine tutuşturmak için de kuvvetli bir yakıttır.

Firmamız kandil yağını özelleştirerek sıvı mum diye tabir ettiğimiz hazır kartuşlar haline getirmiştir. 8 saat, 15 saat, 30 saat ve 40 saat yanan bu sıvı mum kartuşları yine kandillerin içinde zahmetsizce kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Uygun boyutlu kartuşu kandilinizin içine koyarak içindeki kandil yağı bitene kadar defalarca yakıp söndürebilirsiniz. Kartuşun içinde yakıt bittiğinde kartuş atılarak yerine yenisi konulmak suretiyle kullanılır. Bu ürün özellikle oteller ve restaurantlar tarafından dolum yapmak ve bu dolum kolay olmadığı için doldururken dökülen ve zayi olan kandil yağı problemini (kullanım kolaylığı sebebiyle) ortadan kaldırdığı için sıklıkla tercih edilmektedir.

Yanma noktası 102 c derece olan bir sıvıdır. Aydınlatma işlemi için yakıt görevi görür ve petrolün çeşitli aşamalardan geçmesi ile elde edilmektedir. Gaz lambaları, fitilli kandiller, meşalelerde kullanıldığı gibi tutuşturucu olarak da işlev gören ürünlerdir.