27 yıllık tecrübeyle 4 kıtada 15 ülke…

Starjel Reşo Yakıtları

Starkim ailesi olarak 1993’ten beri Starjel ve Starwick markası altında reşo yakıtı üretiyoruz. Ürünlerimizi 4 kıtada 15 ülkede bulabilirsiniz.Reşo yakıtı bu ismini özellikle kullanıldığı mutfak ürünlerinin genel adı olan reşo adlı ekipmandan alır. Gıda sektöründe çoğunlukla benmari yöntemiyle ısıtılan gıdaların ıstılmasında kullanımıyla öne çıkmıştır.Ancak yakıtın pratik taşınabilir ekonomik ve güvenli kullanım özellikleri nedeniyle hemen hemen her alanda kullanıldığı görülür. Dağcı, avcı ve kampçıların ısıtma ve ısınma ihtiyaçlarının karşılanmasında kullanılır. Askeri birliklerde, açık arazide askeri personelin ısınması ve konserve ısıtmak için kullanılır. Çay, kahve, çorba gibi içeceklerin ısıtılmasında ve sıcak tutulmasında kullanılır. Otel, restoran, bar, cafe gibi yerlerde servis edilen yiyecekleri sıcak tutmak için benmari ve reşo kaplarında kullanılır. Evlerde ve piknik alanlarında barbekü veya mangal kömürü tutuşturmada kullanılır.
Ethanol reşo yakıtı ekolojik bir yakıttır. Yanma esnasında sağlığa zararlı bir etkisi bulunmamaktadır. Yanlışlıkla etanol tüketimi zehirlenmeye yol açmaz.
Ethanol Reşo yakıtlarını Kenetli ve Sıvama olarak iki farklı kutuda bulabilirsiniz. Sıvama kutu sacdan üretilen standart bir kutudur. Kenetli kutu ise geri dönüşüm saclardan elde edilen kutulardır. Her iki kutununda gramajı aynıdır.İki kutuda da küçük ve büyük kapak olmak üzere iki farklı kapak seçeneği bulunmaktadır.
  • Küçük kapak seçeneği: 2,5 – 3 Saat Büyük Kapak seçeneği 4 Saat Süre ile yanmaktadır. Firmamızdan Ethanol Jel yakıtları 1 ve 5 litre seçenekleri ile de temin edebilirsiniz
Methanol reşo yakıtı ekolojik bir yakıttır. Yanma esnasında sağlığa zararlı bir etkisi bulunmamaktadır. Fakat, yanlışlıkla metanol tüketimi zehirlenmeye yol açabilir. Bu gibi durumlarda doktorunuza başvurunuz.
Methanol Reşo yakıtlarını Kenetli ve Sıvama olarak iki farklı kutuda bulabilirsiniz. Sıvama kutu sacdan üretilen standart bir kutudur. Kenetli kutu ise geri dönüşüm saclardan elde edilen kutulardır. Her iki kutununda gramajı aynıdır.İki kutuda da küçük ve büyük kapak olmak üzere iki farklı kapak seçeneği bulunmaktadır.
  • Küçük kapak seçeneği: 2,5 – 3 Saat  Büyük Kapak seçeneği 4 Saat Süre ile yanmaktadır.
Firmamızdan Methanol Jel yakıtları 1, 5 ve 18 litre seçenekleri ile de temin edebilirsiniz.
Starwick, dietilen glikolden üretilen yakıt türüdür. 4,5 saat ve 6 saat süren uzun yanma seçenekleri ile açık büfe saatleri için en uygun üründür. Dietilen glikol yanıcı bir kimyasal olmadığından ve yalnızca fitil ile yandığından, jel yakıtlardan daha güvenlidir. Dolayısıyla oda servislerinde tercih edilmektedir.
DEG yakıt daha büyük bir aleve sahiptir. Jel yakıtlardan daha güçlü ısı vermektedir. Yüksek kalorili üretimi nedeniyle kampçılık, dağcılık vb. aktiviteler için yemek pişirmede kullanılır. Konserve yiyeceklerin ısıtılması ve pişirilmesinde askeri amaç ile de kullanılan bu yakıt, dumansız ve kokusuz yanar.

Bioethanol Yakıt

Bacasız şömine yakıtı olarakda bilinen bioetanol yakıtlar, tarım ürünlerinden elde edilen alkol türevi yakıtlardır. Bioethanol şömine yakıtının temel tercih edilme nedeni, doğal bir yakıt olması ve yenilenebilir bir enerji kaynağı olmasıdır. Yanma esnasında herhangi bir zararlı gaz salınımı olmayan bu ürünler %100 ekolojik bir yakıttır. Firmamızın Starfire kalitesi ve güvencesi altında ürettiği bio şömine yakıtı, dünya ülkeleri tarafından da tercih edilen bir yakıt haline gelmiştir.
Yanma noktası 102 c derece olan bir sıvıdır. Aydınlatma işlemi için yakıt görevi görür ve petrolün çeşitli aşamalardan geçmesi ile elde edilmektedir. Gaz lambaları, fitilli kandiller, meşalelerde kullanıldığı gibi tutuşturucu olarak da işlev gören ürünlerdir.
Petrolün ayrıştırılması ile elde edilen sıvı parafinden üretilen tutuşturucular, Soba, mangal ve barbekülerde kömür veya odunu tutuşturmak amacı ile kullanılmaktadır. İs ve kokusu yoktur. Ekonomiktir.
Petrolün ayrıştırılması ile elde edilen sıvı parafinden üretilen tablet tutuşturucular, Soba, mangal ve barbekülerde kömür veya odunu tutuşturmak amacı ile kullanılmaktadır. İs ve kokusu yoktur. Ekonomiktir.  Katı şekilde bulunduğundan kullanım esnasında oluşabilecek ani parlamalara karşı daha güvenlidir.