ŞÖMİNE YAKITI

GÖRSEL DÖNÜŞÜMÜ

Starfire Bioethanol Şömine yakıtı, firmamızın özellikle bio şömineler için ürettiği özel bir yakıt olup tamamen issiz, kokusuz ve temiz bir yakıttır. Bitkilerin fermantasyonu ile üretilen çevreci ve ekolojik bir yakıttır. Odun ve kömür gibi katı yakıtların bıraktığı tortu, kül, is bırakmadığı gibi her türlü kapalı ve açık ortamda güvenle ve kolaylıkla kullanabilen bir yakıttır. Firmamız üretiminde %96 saflığında etil alkol kullanmakta ve ürünümüz içinde başka hiçbir kimyasal madde içermemektedir. Yanma reaksiyonu sonucu karbonmonoksit gibi zehirli gazlar çıkarmadığından iç mekanlarda da güvenle kullanılabilir.  Reaksiyon sonucu 1 mol karbondioksit 2 mol su buharı üretmektedir. Dolayısıyla karbondioksit üretimi düşüktür. Su buharı ürettiğinden diğer ısıtıcılar gibi havayı kurutmaz aksine nemlendirir. Genelde kullanıldığı ortamlarda evlerin ve mekanların doğal sirkülasyonu ortamın havalandırmasına yetmektedir ama yine de havalandırmaya ihtiyaç duyulduğu noktada kapı veya pencereye kısa süre açıp kapamak havalandırma için yetmektedir.

Kullanım yerleri:

Isıtma, aydınlatma ve görsel amaçlı kullanılır.

  • Bioetanol şömineler
  • Burnerlar (Genellikle mimari projelerde mimarlar tarafından kullanılır.)
  • Dış mekan şömineleri

Jel Bioetanol Şömine Yakıtı

Bioetanol yakıtın jelleştirilmiş halidir. Jelleştirilmiş bir ürün olduğu için sıvı forma göre daha güvenli bir üründür. Ürünümüz 385 ml metal ambalajda satışa sunulmaktadır. Metal ambalajın kapağı açılır ve ya bu ambalaja uygun bir masaüstü şöminenin içine yerleştirilmek suretiyle ya da kendi yaptığınız bir şöminenin içine konularak kullanılır. Hazırda şöminenizin olmadığı durumlarda ise bahçede beton yüzeylere veya toprağın içine yerleştirerek de ambiyans yaratmak amacıyla kullanılır.

Kullanım yerleri:

Isıtma, aydınlatma ve görsel amaçlı kullanılır.

  • Uygun bioetanol şömineler
  • Kendi tasarladığınız ürünler
  • Serbest kullanım (Bahçede, yol kenarlarında uygun yerlere konularak)

Sıkça Sorulan Sorular(SSS)

1- Bioetanol şömine yakıtı sağlığa zararlı mıdır?

Bioetanol şömine yakıtı eğer saf etanolden üretiliyorsa ve içine farklı kimyasallar konulmuyorsa sağlığa zararlı değildir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi hiçbir zararlı atığı yoktur. Ancak firmadan firmaya kullanılan alkolün kalitesi ve ürün formülü değişebilmektedir. O yüzden ürün aldığınız firmanın güvenilirliği önemlidir. Aldığını yakıtın saf olduğundan ve geri dönüşüm mamulü alkol kullanılmadığından emin olmanız gerekmektedir.

2- Bioetanol şömine yakıtı koku yapar mı?

Aldığınız bioetanol yakıt saf alkolden dahi üretilmiş olsa bile bazı alkollerde üretildiği bitkiden bitkiye göre değişen  karakteristik bir koku olabilir. Firamız bu konuda hassas olup tamamen yanma sonucu koku çıkarmayan alkol kullanmaktadır.

3- Bioetanol şömine yakıtım mavimsi yanıyor ya da rengi tam olması gerektiği gibi alev renginde değil. neden olabilir?

Eğer aldığınız bioetanol şömine yakıtı mavi yanıyorsa ya içine metanol karıştırılmıştır ya da tamamen metanolden üretilmiştir. Eğer tam olarak olması gereken alev renginden yanmıyor ise aldığınız yakıtın içinde su ve başka kimyasallar karıştırılmış olma ihtimali yüksektir.

4- Bioetanol şömine yakıtının son kullanma tarihi var mıdır ve nasıl saklamalıyım?

Bioetanol şömine yakıtı uçucu bir yakıttır. Ambalajının ağzı sıkı bir şekilde sakladığınız takdirde asla bozulmaz ve onlarca yıl sonra bile kullanabilirsiniz. Güneşin altında kaldığı takdirde kendi kendine tutuşup yanacak bir yakıt olmamakla birlikte ısı üreten kaynaklardan uzak bir yerde depolamanız gerekmektedir. Jel ürünler güneş altında sıvıya döner.

6- Bioetanol şömine yakıtını başka hangi amaçlarla kullanabilirim?

Bioetanol şömine yakıtı saf alkolden üretildiği için yüzeylerde dezenfektan ve yağ çözücü amaçlı da kullanılabilir.

5- Firmanıza ait bioetanol yakıtı nereden temin edebilirim?

Firmamızın yakıtını bizimle direkt temasa geçerek, www.dekoraclub.com alan adlı online sitemizden, Bauhouse mağaza ve internet sitelerinden, Koçtaş online satış mağazasından ve Türkiye genelinde ki bayilerimizden temin edebilirsiniz.